Přihlásit

Pro registrované uživatele

Zde »

Nová registrace

Účet pro registraci zvířete

Registruj »

Vyhledávání

Hledejte čipy zvířat v registru

Hledej čip »

Proč se registrovat v Centrální evidenci zvířat a věcí ČR?

Proč jsem nechal(a) svého pejska označit mikročipem? Zkuste si na tu otázku odpovědět. Aby byl označený? Budiž, může mít známku, možná je tetovaný, ať má i mikročip. Dobrá, ale k čemu je to dobré? Pokud je kód mikročipu vyznačený v očkovacím průkazu psa nebo v jeho cestovním pasu tak mohu prokázat, že se opravdu jedná o doklady toho konkrétního zvířete. Ano, to je pravda.

A víc mikročip nedokáže? Ne, sám ne, ale ve spojení s Centrální evidencí zvířat a věcí ČR ano. Jak vůbec kód mikročipu vypadá a co z něj lze vyčíst? Kód mikročipu vypadá například takto 0000622F24, 968000003085586 nebo 5ECF7CEB68A20081. Kód mikročipu neobsahuje ani Vaše jméno, telefon, e-mail. Mikročip nelze ani vyhledat přes satelit. Jakmile se pejsek ztratí, tak již nelze poznat komu patří.

Proto existuje Centrální evidence zvířat a věcí ČR, která je spojnicí mezi mikročipem označeným pejskem a jeho majitelem. Neslibujeme nemožné. Registrace nezabrání tomu, aby psa někdo ukradl - tomu nezabrání ani policie. Registrace nezabrání ani jeho ztrátě. Registrace ani neumožní psa najít.

Registrace umožní vyhledat majitele pejska, pokud má ten kdo pejska našel snahu jej vrátit. A to není málo. Zatoulaný pejsek je obvykle odchycen městskou policií, která psa předá do útulku. Útulky jsou vybaveny čtečkami mikročipů a mají snahu psa vrátit původnímu majiteli.

Registrace v Centrální evidenci zvířat a věcí je placená služba.

Registrační poplatek (v současné době 240,00 Kč ) je jednorázový poplatek a pokrývá náklady spojené s registrací a se zveřejněním údajů v prvním roce kdy je záznam uložen v databázi. V dalších letech se však již žádný další registrační ani udržovací poplatek za zařazený údaj neplatí. V rámci registrace je možno údaje bezplatně aktualizovat (změna adresy, telefonu atd.). Změna jména majitele nebo kódu mikročipu je však vždy považována za novou registraci.

Registrací umožníte návrat Vašemu ztracenému pejskovi domů!

Klasická registrace prostřednictvím papírového formuláře mne nezajímá, chci se registrovat elektronicky.

Neregistrujte jeden mikročip elektronicky i papírovým formulářem, zvolte si prosím jen jeden způsob registrace.

Klasická registrace prostřednictvím papírového formuláře

Pokud nemáte k dispozici funkční e-mailovou adresu nebo chcete raději registraci provést prostřednictvím formuláře tak si můžete stáhnout a vytisknout registrační formulář ve formátu PDF. Formulář vyplníte a odešlete nám jako listovní zásliku (dopis). Z praxe víme, že dopis není nutno posílat doporučeně, ale pokud jej doporučeně poslat chcete, tak je to samozřejmě možné. Údaje, které se vyplňují během registrace papírovým formulářem jsou shodné s údaji, které se vyplňují při elektronické registraci.

Prostřednictvím papírového formuláře je dnes možno registrovat

  • psa - v levém menu je registrace psa přístupná pod "Registrace poštou" - "Registrace psa", bude zobrazeno jak krok za krokem postupovat při registraci psa papírovým formulářem
  • kočku - v levém menu je registrace kočky přístupná pod "Registrace poštou" - "Registrace kočky", bude zobrazeno jak krok za krokem postupovat při registraci kočky papírovým formulářem
  • fretku - v levém menu je registrace fretky přístupná pod "Registrace poštou" - "Registrace fretky", bude zobrazeno jak krok za krokem postupovat při registraci fretky papírovým formulářem
  • předmět - v levém menu je registrace předmětu přístupná pod "Registrace poštou" - "Registrace předmětu", bude zobrazeno jak krok za krokem postupovat při registraci předmětu papírovým formulářem

Co dělat když není k dispozici správný formulář?

Může se stát, že chcete zaregistrovat zvíře nebo věc a v nabídce formulářů není ten pravý. Řešení je jednoduché, napište nám a pokud to bude reálné, tak se Vám pokusíme vyhovět a připravíme potřebný formulář nebo umožníme tuto registraci elektronickou cestou.

CLEVER Soft s.r.o

Sluneční 127, 280 02 Kolín II

Telefon: 602 683 840
Dotazy: evidence@clever.cz

Pracovní doba:
po–pá: 8:00–14:00