Centrální evidence zvířat a věcí ČR
vyhledávání, elektronická registrace, registrace papírovým formulářem

Čtečka - přečtení kódu mikročipu

Čtecí zařízení (čtečka, reader) TROVAN jsou dvojího druhu: stacionární a přenosné. Přenosné čtecí zařízení je napájeno baterií, jejíž kapacita umožňuje min. 1000 čtecích cyklů bez nutnosti dobíjení. Čtečka pomocí antény vyšle dlouhovlnné elektromagnetické záření. Jakmile se mikročip (transponder) dostane do dosahu tohoto signálu, přijme energii a modulovanou do tvaru identifikačního kódu mikročipu ji odrazí. Vyslaný kód mikročipu (transponderu) je zachycen čtečkou a zobrazen na displeji zároveň s datem a časem čtení. Součástí čtecího zařízení je paměť s kapacitou řádově tisíc a více kódů, kterou je možno členit. Zařízení pracuje samostatně nebo jej lze propojit s počítačem. Námi dodávané programové vybavení umožní komunikaci mezi čtečkou a počítačem a umožní i vedení evidence.

Spolehlivým dodavatelem čteček je například firma Maria Vet, s.r.o.

Odkaz na stránky firmy Maria VetCentrální evidence zvířat a věcí ČR má velmi dobré zkušenosti se čtečkami TROVAN. Programové vybavení, které vyvíjíme umožňuje spolehlivou komunikaci počítače (PC) a čtečky mikročipů. Mezi PC a čtečkou mikročipů je možno přenášet nejen kódy mikročipů, ale programové vybavení dokáže i nastavit technické parametry čtečky podle potřeb uživatele. Námi vyvíjené programové vybavení komunikuje i s jinými typy čteček, na objednávku můžeme zajistit komunikaci s libovolnou čtečkou.

Centrální evidence zvířat a věcí ČR čtečky nedrží skladem, ale jsme schopni čtečky dodat v rámci vybavení celého pracoviště pro identifikaci zvířat či věcí. Pokud máte zájem o nákup čteček tak klikněte na logo firmy Maria Vet, s.r.o. a objednejte si čtečky přímo u distributora. Čtečky tak budete mít přímo od zdroje a v nejkratším možném termínu dodání. Dále jsou zobrazeny pro ilustraci typické čtečky TROVAN, podrobné technické a obchodní údaje žádejte u jejich dodavatele.


Čtečka TROVAN řady LID 560 - 571 ISO

Univerzální profesionální čtečka TROVAN EURO 1000, která umožňuje čtení mikročipů různých výrobců a typů

Čtečka TROVAN řady LID 575 ISO